شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
۱۷ جمادی الاول ۱۴۴۰
۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸
شماره 4841

راه یافتگان نخستین دوره جایزه ادبی بیژن نجدی مشخص شدند

گیلان امروز- برگزیدگان مرحله دوم نخستین دوره جایزه ادبی داستان نویسی بیژن نجدی مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از مجموع ١٢٧ داستان واجد شرایط ، رسیده به مسابقه داستان نویسی اولین دوره جایزه ادبی بیژن نجدی در فراخوان آبان ماه سال جاری، ٢٠ داستان به مرحله دوم مسابقه برگزیده شدند.

پس از پایان یافتن مهلت ارسال آثار از داستان ‌نویسان گیلانی و وصول این تعداد داستان توسط دبیرخانه جشنواره ادبی بیژن نجدی ،20داستان واجد شرایط تشخیص داده شد و جهت داوری نهایی و انتخاب نفرات اول تا سوم در اختیار داوران قرار گرفت.

خانه‌ی داستان بیژن نجدی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان متولی برگزاری اولین جایزه ادبی داستان کوتاه بود که مورد استقبال داستان‌نویسان گیلانی قرار گرفت.

شیوا اخوان راد با داستان الف و نادیا خوش لقا داستان آقای موتور از رشت ؛راضیه مهدی‌زاده با پروانه‌های رعنا ازصومعه‌سرا؛ سعید جوزانی با سوز زمستان تالش و مریم ساحلی با داستان ناکجا از انزلی؛ سجاد سیارفر با داستان چنارستان ازلاهیجان ؛ الهام نظری با سایه خرس از رشت؛ ایمان نادری با داستان روز قضاوت از لاهیجان ؛پرنیان خجسته حال با از مارگات میچل وسط آت و آشغال های تر و خشک از رشت ؛سهیلا فرزاد با داستان بمانی از رشت ؛شهاب‌الدین رحیمی با خواب‌های شب جمعه آقای ملوان‌لویی از لاهیجان ؛سوگند هجرتی لاهیجانی با داستان این بنفش تیره،که منم از لاهیجان ؛مژگان زمان با خانه‌ام گم شده از انزلی؛عادله زاهدی با داستان آفتاب ترسک از رشت ؛شعله آریانپور با شازده باید برود از انزلی؛ لاله فقیهی با داستان در حدیث دیگران از رشت ؛وحید شعبانی با پرادو از لشت نشا؛ مریم جوادی با داستان ریمونتادا از ماسال ، امین علیزاده جورکویه با گیشه دمرده از رشت و روزبه غیاثی با داستان تنها کسی که نخوابیده بود از رشت برگزیدگان مرحله دوم مسابقه داستان نویسی جایزه ادبی بیژن نجدی هستند.

بیژن نجدی شاعر و داستان‌نویس سال 1320 از یک خانواده گیلانی در خاش متولد شد و شهریور 1376 در لاهیجان درگذشت.

یژن نجدی از پیشگامان داستان‌نویسی پست مدرن در ایران به‌شمار می رود . داستان‌هایش در سبک‌های واقع‌گرایی و فرا واقع‌گرایی نوشته شده‌است و یوزپلنگانی که با من دویده‌اند،دوباره از همان خیابان‌ ها، داستان‌های ناتمام ،خواهران این تابستان ،واقعیت رؤیای من است و پسرعموی سپیدار از جمله آثار بیژن نجدی محسوب می شوند.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.