شماره 4810
سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
۱۷ ربیع الاول ۱۴۳۹
۵ دسامبر ۲۰۱۷

​زرآبادی در دانشگاه علامه طباطبایی: کابینه، خروجی رویکرد محافظه کارانه اصلاح‌طلبان است

گیلان امروز- نماینده مردم قزوین گفت: اینکه جریان اصلاح‌طلبی اکنون با رویکرد محافظه‌کارانه حرکت کند قابل قبول نیست.

به گزارش ایلنا، حمیده زرآبادی در مراسم روز دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن تبریک به مناسبت این روز گفت: زمانی که آیت‌الله هاشمی وفات یافتند بار دیگر مظلومیت شهید بهشتی تداعی شد.

وی ادامه داد: همیشه خود را عضو کوچکی از خانواده بزرگ دانشگاه می‌دانم و این یکی از افتخارات من بود و معتقدم دانشگاه جایی است که باید در آن صداقت داشت و این سرمایه ارزشمندی در یک کشور اسلامی است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: صداقت دانشگاهیان است که باعث می‌شود حیات مجدد پیدا کنند. لذا برخی هستند که دانشگاه را ساکت می‌خواهند اما پویایی و گویایی دانشگاه ضامن سلامت جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به فراز و نشیب‌های دانشگاهیان گفت: همه می‌دانیم که چه روزهای سختی را برای دانشگاهیان از ستاره‌دار شدن، توقف فعالیت انجمن‌ها، توقیف نشریه و احضاریه‌ها داشته‌ایم. اما با تمام این مسائل همیشه دانشجویان پیش‌قدم بودند و قطعاً همه ما برای اینکه ایرانی سرافراز داشته باشیم تلاش می‌کنیم. اگر قرار است پیشرفت کنیم نقطه حرکت دانشجویان هستند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: صداقت از جمله ملزوماتی است که در کلام دانشجویان باید بیان شود. ما در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم که باید صداقت امر بدیهی باشد اما متاسفانه برخی وعده می‌دهند و فراموش می‌کنند و می‌بینند و سکوت می‌کنند که این خود گویای بی‌صداقتی است.

زرآبادی درباره لیست امید و فراکسیون امید گفت: همه با همدلی باعث شدیم که در این نقطه قرار بگیریم اما همه می‌دانیم که در چه شرایطی تصمیم‌گیری شد و همه افراد اصلاح‌طلب شناسنامه‌دار از حضور در عرصه بازماندند و تصمیم گرفته شد که از ظرفیت‌هایی که وجود دارد استفاده کنیم.

وی گفت: افرادی که در این لیست قرار گرفته‌اند بعضاً سابقه نمایندگی مجلس و کار سیاسی را نداشتند و برای انسجام لیست بسته شد اما متاسفانه اتفاقی که افتاد این بود که قبل از ورود به مجلس افرادی متحد شدند و بعد از انتخابات با وجودی که سابقه نمایندگی داشته و چهره شناخته شده بودند بنای دو دستگی را گذاشتند و آن انسجامی که برای فراکسیون امید در نظر داشتیم اتفاق نیفتاد. این از مواردی است که به فراکسیون امید نقد می‌شود اما با این وجود این فراکسیون تاثیرگذاری خود را داشته است.

زرآبادی با بیان اینکه سوال می‌شود که فراکسیون امید چند نفر است گفت: موافق با شفافیت هستیم و باید برای افرادی که حمایت می‌کنند شفاف‌سازی شود.

وی با اشاره به انتخابات اردیبهشت ماه امسال گفت: انتخابات امسال، پرشورترین و حساس‌ترین انتخاباتی بود که در سپهر سیاسی ما اتفاق افتاد اما اینکه جریان اصلاح‌طلبی اکنون با رویکرد محافظه‌کارانه حرکت کند قابل قبول نیست. در زمان انتخابات از روحانی حمایت کردیم و امروز باید پاسخگو باشیم. یکی از دلایلی که در روند کار دولت در فراکسیون امید مطرح شد، محافظه‌کاری اصلاح‌طلبان و نمایندگان است.یعنی اصلاح‌طلبان رویکرد محافظه‌کارانه پیدا کردند که خروجی آن کابینه‌ای است که اکنون تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه اکنون سوال می‌شود جهانگیری حضور چشمگیر داشت اما اکنون حضورش کمرنگ شده گفت: اکنون توجیه می‌کنیم که مطالبه‌گری جای خود را به هماهنگی وضع موجود داده است.