سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۰
۱۴ نوامبر ۲۰۱۷
شماره 4795

​غرب ایران غرق در ماتم آخرین آمار کشته‌شدگان زلزله؛ ۴۰۷ نفر

گیلان امروز- در پی وقوع زلزله شب دوشنبه در غرب کشور تا این لحظه ۴۰۷ نفر فوت و ۶۷۰۰ نفر مصدوم شدند.

پیر حسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به انتقال مصدومان زلزله به بیمارستان‌های کرمانشاه و استان‌های همجوار و انتقال بخشی از آنها به تهران، گفت: در حال حاضر تقریبا عملیات امداد و نجات و انتقال مصدومان پایان یافته است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور ضمن بیان این مطلب، افزود: در ادامه خدمت‌رسانی به زلزله زدگان مناطق غربی کشور، اسکان، حمایت های روحی و بهداشتی زلزله زدگان مناطق غرب کشور سه اولویت تیم های ارائه کننده خدمات است.

وزیر کشور با بیان اینکه تمامی امکانات کشور برای خدمت رسانی به مردم استان‌های غربی کشور بسیج شده است، بر لزوم شناسایی هر چه زودتر مفقودان قبل از عملیات آواربرداری دستور داد.

بهنام سعیدی؛ سخنگوی سازمان مدیریت بحران از افزایش آمار کشته‌شدگان به ۴۰۷و افزایش آمار مصدومان به ۶۷۰۰ خبر داد.

سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به حضور خود در سرپل ذهاب درباره شرایط امنیتی منطقه به خبرنگار ایلنا گفت: از زمان وقوع زلزله کلیه نیروهای انتظامی در سطح استان در آماده‌باش کامل قرار گرفتند و اطلاعات لازم به شهرهای هدف از جمله سرپل ذهاب، قصر شیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو داده شده است.

او ادامه داد: نیروهای کمکی و یگان ویژه استان‌های همجوار، کردستان، زنجان و تهران به منطقه اعزام شده و حضور پیدا کردند. نزدیک به ۲۰ گشت آگاهی برای پیشگیری از سرقت در محل مستقر شده است. پنج گشت تشخیص هویت در راستای تشخیص اجساد مجهول الهویه تشکیل شده است.

سرهنگ آمویی افزود: حدود ۳۰ تیم پلیس راه در مبادی ورودی شهرها مستقر هستند تا درون‌سازی ترافیک به شهرهای هدف را هدایت کنند، همچنین ۲۰ تیم پلیس راهور در سطح شهرستان سرپل ذهاب برای روان‌سازی حضور دارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه امنیت مناطق زلزله‌زده برقرار است، ادامه داد: تاکنون هیچ مورد خاصی خوشبختانه مشاهده نشده است و با تمام توان سعی می‌کنیم امنیت مردم را شب هنگام تامین کنیم. فرمانده ناجا، معاونان ایشان و فرمانده انتظامی استان همه در منطقه حضور دارند. همچنین تمام راه‌ها در استان باز است.

اولین نفری باشید که نظر میدهید.